1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erdoğan'dan İş Adamına: Pazarlık Etme
Erdoğan'dan İş Adamına: Pazarlık Etme

Erdoğan'dan İş Adamına: Pazarlık Etme

Cumhhurbaşkanı Erdoğan, TOBB Ekonomi Şûrası'nda Deniz Ticaret Odası Başkanı Kalkavan'ın istihdam için vergi kolaylığı isteğini eleştirdi.

A+A-

Önceki gün düzenlenen TOBB Ekonomi Şûrası'na, Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam konusundaki seferberlik çağrısı damga vururken, söz alan işadamları da bu çağrıya olumlu yanıt verdi.

PAZARLIK ETME

Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan, sektöre yönelik sorunları dile getirerek taleplerinin yerine gelmesi halinde Cumhurbaşkanı’nın %5’lik istihdam çağrısına karşılık %25 istihdam sağlayabileceklerini söyledi. Bu sözlere sert tepki gösteren Recep Tayyip Erdoğan, “Benimle pazarlık etme” diye çıkıştı.

Recep Tayyip Erdoğan, denizcilik sektörüne geçmişte verilen ÖTV’siz yakıt desteklerini anımsatarak bu dönemde yapılan çağrının pazarlık konusu edilmemesini istedi.

KALDIRDIM GİTTİ

Ayrıca işadamları, mera tahsisleri için ödenen ot bedelinin de kaldırılmasını istedi. Bunun üzerine Maliye Bakanı Naci Ağbal, topu Tarım Bakanı Faruk Çelik’e attı. Çelik’in olumlu bakması üzerine Ağbal da “Kaldırdım gitti” dedi. Canikli, iş dünyasından da fedakârlık yaparak elini taşın altına koymasını istedi.

KAYNAKHABERTÜRK
Önceki ve Sonraki Haberler