1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Nuri Sesigüzel Fıtık Oldu Yürüyemiyor
Nuri Sesigüzel Fıtık Oldu Yürüyemiyor

Nuri Sesigüzel Fıtık Oldu Yürüyemiyor

Ünlü sanatçı 3 kez bel fıtığı ameliyatı oldu bir türlü düzelemiyor.

A+A-

Nuri Sesigüzel'in üç kez bel fıtığı ameliyatı olmasına rağmen bir türlü iyi olamıyor, arkadaşının Sesigüzel'in fotoğrafını paylaşarak attığı mesajda "Nuri Sesigüzel'in maalesef sağlık durumu iyi değil ve acı içinde. Geçen yıl kısa aralıklarla üç kez bel fıtığı ameliyatı olan değerli sanatçımız iyileşemedi. Evinde yataktan dahi zor kalkabilen Sesigüzel, yürüyemiyor ve hareket etme zorluğu çekiyor. Sanatçımıza, acil şifalar diliyorum" ifadelerini kullandı. Nuri Sesigüzel de hayranlarının endişelenmesi üzerine "Önümüzdeki hafta bir ameliyat daha geçireceğim. Benim şanssızlığım" diye açıklama yaptı.

Bel Fıtığı Belirtileri
Bel fıtığı belirtileri arasında bel, bacak ağrıları en sık görülen belirtilerdir. Ancak ağrıların nedeninin kesin olarak bel fıtığı nedeniyle ortaya çıkıp çıkmadığının belirlenebilmesi için röntgen ya da MR gerekebilir.

Çünkü bel ağrısı bu bölgede bulunan kas ve bağlardaki başka bir problem (kas zorlanması gibi) nedeniyle de yaşanabilir.
Ağrılar: Bel fıtığının neden olduğu ağrılar genellikle şiddetlidir ve kişiyi ağrı kesici almaya zorlayabilir. Ağrılar birden ortaya çıkar ve öksürme, hapşırma gibi ani hareketlerde şiddetlenir.

Bu ağrılar düz ve sert bir yüzeye uzanarak hafifletilebilir.

 

Sabah

 

Önceki ve Sonraki Haberler